Leerervaringen
- Samenwerken
- Leiderschap
- Team Communicatie
- De toegevoegde waarde ervaren van het continu (jezelf) verbeteren
Real life serious game ‘De Ballenfabriek’
Je bent onderdeel van een van de productieteams met maar één doel: zoveel mogelijk credits verdienen met jouw team. Dat doe je door samen met je team de juiste strategie te kiezen voor het inkopen, produceren en verkopen van kwalitatief goede voetballen.
De Ballenfabriek bestaat uit verschillende ruimtes: inkoop, fabriekshal, verkoop en natuurlijk Quality Control. We willen tenslotte geen rommel verkopen. Verslaat jouw team de andere productieteams doordat je jezelf en elkaar telkens weet te verbeteren?
Ieder team bestaat uit maximaal 8 personen. De volgende functies zijn aanwezig, te herkennen aan hun eigen kleur overall:
- 1 teamleider
- 2 inkopers
- 3 verkopers
- 3 productiemedewerkers
Na een korte speluitleg gaan de teams aan de slag om hun materialen vrij te spelen aan de hand van vragen over de strategie, visie en missie van je eigen organisatie. Daarna ga je ballen produceren. Puzzels bepalen hoe een bal met stickers juist dient te worden aangeleverd bij Quality Control. Deze afdeling bepaalt of de bal kan worden verkocht.
Na afloop volgt een energieke debriefing. Eerst binnen het team en daarna plenair met alle teams.
Duur
2-3 uur
Aantal deelnemers
75-750
Geschikt voor
Dienstverleners met aandacht voor kwaliteit en continu verbeteren
Locatie
Landgoed Zonheuvel, Doorn
Eigen locatie
Programma
- Introductie
- Ronde 1
- Evaluatie ronde 1
- Nieuwe werkafspraken voor ronde 2
- Ronde 2
- Evaluatie ronde 2
- Debriefing en transfer naar eigen praktijk
Theorie
Deze workshop is gebaseerd op de volgende theorieën:
- Lean management
- Continuous Improvement
- Waardecreatie
- Leerstijlen: ervaringen opdoen en reflecteren op gedrag